+48 605 764 674 +48 52 510 80 89 biuro@hurtowniatechniczna.pl
Mata Gumowa Elektroizolacyjna Hurtowniatechniczna Pl

Płyty gumowe elektroizolacyjne na wymiar

Oferujemy Państwu chodniki, maty, wykładziny i płyty gumowe elektroizolacyjne wykonane z specjalnej mieszanki elastomerów na bazie kauczuku naturalnego Klasy 2, zgodnych z Międzynarodową Normą PN-IEC 61111 : 2009.

Materiał jest produkowany z myślą o ochronie przed porażeniem prądem, doskonale izoluje ładunki elektryczne. Jego użycie gwarantuje bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac produkcyjnych, instalacyjnych i serwisowych. Wszystkie maty gumowe elektroizolacyjne mają dołączony protokół z przeprowadzonej próby napięciowej.

Docinamy płyty gumowe elektroizolacyjne na wymiar wskazany przez klienta. Oferujemy szeroki wybór formatów.

płyty gumowe elektroizolacyjne

Chodnik gumowy elektroizolacyjny – specyfikacja techniczna:

  • przeznaczenie: elektroizolacyjny materiał zabezpieczający przy obsłudze urządzeń elektrycznych,
  • wartość wytrzymywanego napięcia: minimum 30 kV,
  • szerokość: 1220 mm (+/- 25 mm),
  • długość rolki: od 1 do 8 mb,
  • grubość: 5 mm, (+/- 5 mm),
  • wykończenie powierzchni: Strona licowa – ryflowana; strona spodnia – gładka,
  • kolor: szary.

Mata elektroizolacyjna – wytrzymałość:

Płyty gumowe elektroizolacyjne przed wysyłką do klienta przechodzą próbę napięciową z wygenerowaniem napięcia przemiennego o wartości skutecznej ok. 20 kV. Co więcej chodniki elektroizolacyjne są odporne na kwasy, oleje i niskie temperatury. Maty dielektryczny nie powinny być stosowane w warunkach narażonych na obecność promieni UV i ozonu.

Płyty gumowe elektroizolacyjne – zastosowanie:

Guma dielektryczna chroni przed porażeniem prądem dlatego jest wykorzystywana do pokrycia podłóg lub powierzchni płaskich w celu ochrony ludzi przed zagrożeniami elektrycznymi. Podkłady izolacyjne przy stanowiskach roboczych są głównie stosowane jako dodatkowy, uzupełniający elektroizolacyjny sprzęt ochronny, zwiększający bezpieczeństwo pracy przy obsłudze różnego rodzaju maszyn urządzeń elektrycznych o wysokim napięciu znamionowym:

WAŻNE !!!

Do każdego zakupionego artykułu z płyty gumowej elektroizolacyjnej dołączany jest protokół z przeprowadzonej próby napięciowej. W czasie całego czasu użytkowania, płyta dielektryczna powinna być poddawana okresowym testom napięciowym. Zaleca się przeprowadzanie badań kontrolnych nie rzadziej niż co 2 lata od daty zakupu.

Wszystkie chodniki, dywaniki elektroizolacyjne są dostępne z magazynu. Dlatego możemy zapewnić bardzo krótkie terminy realizacji. Nie mniej trzeba wziąć pod uwagę potrzebę przeprowadzenia próby napięciowej co nieznacznie wydłuża termin realizacji zamówienia do 3 dni roboczych. Wszystkie płyty gumowe elektroizolacyjne dostarczamy kurierem na terenie całej Polski.